+ 359 2 857 0119

понеделник-петък 9:00-16:30ч

Спорт

Спорт

Неоспорима е ролята на спорта за изграждането на здрава, уравновесена и борбена личност. Правим всичко възможно за разширяване и утвърждаване на спортната дейност като важен аспект от училищния живот.

През годините нашите отбори са спечелили неизброимо количество купи и медали, които красят коридорите и изпълват с гордост участниците. Ще споменем само тези от последните години:

Футбол

I-ви турнир по мини-футбол на частните училища за купа "Лозенец спорт":
  • Първо място - отбор 1-2 клас
  • Първо място - отбор 3-4 клас
  • Първо място - отбор 5-6 клас
"Ученически игри 2014/2015" - районно първенство:
  • Първо място - отбор 6-7 клас
33-ти турнир по мини-футбол на частните училища:
  • Първо място - отбор 1-2 клас
  • Първо място - отбор 3 клас
  • Трето място - отбор 4 клас
34-ти турнир по мини-футбол на частните училища:
  • Първо място - отбор 1-2 клас
  • Първо място - отбор 3-4 клас

Хандбал

“Ученически игри 2014/2015” - районно първенство:
  • Първо място - отбор момчета
  • Второ място - отбор момичета
"Ученически игри 2014/2015" - градско първенство:
  • Второ място - отбор момчета
Турнир за купата на УСШ:
  • Второ място - отбор момчета
“Ученически игри 2015/2016” - районно първенство:
  • Първо място - отбор момичета
  • Първо място - отбор момчета
“Ученически игри 2015/2016” - градско първенство:
  • Първо място - отбор момичета
  • Второ място - отбор момчета
Турнир за купата на УСШ:
  • Първо място - отбор момчета
“Ученически игри 2016/2017” - районно първенство:
  • Първо място - отбор момичета
  • Второ място - отбор момчета
“Ученически игри 2016/2017” - зонален етап:
  • Първо място - отбор момичета
“Ученически игри 2016/2017” - градско първенство:
  • Първо място - отбор момичета
“Ученически игри 2017/2018” - районно първенство:
  • Първо място - отбор момичета
  • Първо място - отбор момчета
“Ученически игри 2017/2018” - зонален етап:
  • Първо място - отбор момичета
  • Първо място - отбор момчета
“Ученически игри 2017/2018” - градско първенство:
  • Второ място - отбор момичета
  • Трето място - отбор момчета

“Ученически игри 2018/2019 година” – регионално първенство

  • Първо място – отбор момичета

“Ученически игри 2018/2019 година” – междурегионално първенство

  • Първо място – отбор момчета
  • Първо място – отбор момичета

Тенис на маса

"Ученически игри 2013/2014" - районно първенство:
  • Първо място - отбор момичета
  • Първо място - отбор момчета
"Ученически игри 2013/2014" - градско първенство:
  • Първо място - отбор момичета
  • Първо място - отбор момчета
Турнир на НСА "Васил Левски" в чест на Деня на славянската писменост:
  • Първо място - отбор момичета 1-4 клас
  • Първо място - отбор момчета 1-4 клас
  • 4 златни медала в индивидуалното класиране
  • 4 сребърни медала в индивидуалното класиране
  • 6 бронзови медала в индивидуалното класиране
Индивидуален турнир на НСА "Васил Левски" за деца до 11-годишна възраст:
  • Първо място - индивидуално класиране
  • Второ място - индивидуално класиране
  • Две трети места - индивидуално класиране
"Ученически игри 2014/2015" - районно първенство:
  • Първо място - отбор момичета
  • Първо място - отбор момчета
Коледен турнир на НСА "Васил Левски" за деца до 12-годишна възраст:
  • Първо място - индивидуално класиране до 10-годишна възраст
  • Първо място - индивидуално класиране до 12-годишна възраст
  • Второ място - индивидуално класиране до 10-годишна възраст
  • Три трети места - индивидуално класиране до 10-годишна възраст
  • Две трети места - индивидуално класиране до 12-годишна възраст
Великденски турнир на НСА "Васил Левски":
  • Първо място - отбор момчета
"Ученически игри 2014/2015" - градско първенство:
  • Първо място - отбор момчета
  • Второ място - индивидуално класиране - момчета
  • Трето място - отбор момичета
  • Трето място - индивидуално класиране - момичета
Великденски турнир за деца до 16-годишна възраст:
  • Първо място - момчета - индивидуално класиране
  • Второ място - момчета - индивидуално класиране
  • Трето място - момчета - индивидуално класиране
V национален турнир по тенис на маса „Млади звезди“:
  • Трето място - отбор момчета
Открито първенство на НСА “Васил Левски”:
  • Две първи места - момчета - индивидуално класиране до 12 и 15-годишна възраст
Турнир на НСА:
  • Второ място - момчета - индивидуално класиране
  • Трето място - момчета - индивидуално класиране
Ученически игри 2016-2017 година:
    Общинско първенство район "Витоша"
    • Първо място - момчета
    • Първо място - момичета
    Областно първенство
    • Първо място - момчета
    • Първо място - момичета
    Столично първенство
    • Първо място - момчета
    • Второ място - момичета
    Държавно първенство
    • Шесто място - момчета
Ученически игри 2016-2017 година:
    Общинско първенство район "Витоша"
    • Първо място - момчета
    • Първо място - момичета
    Областно първенство
    • Първо място - момчета
    • Трето място - момичета
    Столично първенство
    • Първо място - момчета
    Държавно първенство
    • Шесто място - момчета

“Ученически игри 2018/2019 година”, общинско първенство район „Витоша“:

  • Първо място – отбор момичета V-VII клас
  • Първо място – отбор момчета V-VII клас

“Ученически игри 2018/2019 година”, столично първенство:

  • Първо място – отбор момичета – V-VII клас
  • 1 златен медал – индивидуално класиране
  • 1 сребърен медал – индивидуално класиране
  • 1 бронзов медал – индивидуално класиране

IV традиционно градско индивидуално първенство по тенис на маса:

  • 1 сребърен медал – V-VII клас – индивидуално класиране
  • 2 брознзови медала – V-VII клас – индивидуално класиране

“Ученически игри 2019/2020 година”, районно първенство на община Витоша

  • Първо място – отбор момичета – V-VII клас
  • Първо място – отбор момчета – V-VII клас

Денис Добрев – 7 клас – Златен медал
Тома Желев – 3 клас – Сребърен медал
Дария Спасова – 7 клас – Бронзов медал

Волейбол

V фестивал по мини-волейбол на НСА "Васил Левски":
  • Първо място - отбор момчета 5-6 клас
"Ученически игри 2014/2015" - районно първенство:
  • Второ място - отбор момичета 5-7 клас
  • Второ място - отбор момчета 5-7 клас
Коледен турнир на НСА "Васил Левски" за деца 10-12-годишна възраст:
  • Първо място - отбор момичета /дебют/
  • Първо място - отбор момчета
"Ученически игри 2015/2016" - районно първенство:
  • Второ място - отбор момчета
  • Трето място - отбор момичета
"Ученически игри 2016/2017" - районно първенство:
  • Първо място - отбор момчета
  • Първо място - отбор момичета
"Ученически игри 2016/2017" - зонален етап:
  • Първо място - отбор момчета
  • Първо място - отбор момичета
"Ученически игри 2016/2017" - градско първенство:
  • Четвърто място - отбор момчета
  • Шесто място - отбор момичета
"Ученически игри 2017/2018" - районно първенство:
  • Първо място - отбор момчета
  • Първо място - отбор момичета
"Ученически игри 2017/2018" - зонален етап:
  • Второ място - отбор момчета
  • Второ място - отбор момичета

IX фестивал по Мини волейбол

  • Първо място – отбор момичета 5-6 клас
  • Първо място – отбор момчета 5-6 клас

“Ученически игри 2018/2019 година“, регионално първенство

  • Отбор момичета – второ място – 5-7 клас
  • Отбор момчета – трето място – 5-7 клас

“Ученически игри 2019/2020 година”, регионалното първенство:

  • Първо място – отбор момичета – V-VII клас
  • Трето място – отбор момчета – V-VII клас

Баскетбол

"Ученически игри 2013/2014" - районно първенство:
  • Второ място - отбор момичета
  • Трето място - отбор момчета
"Ученически игри 2014/2015" - районно първенство:
  • Второ място - отбор момичета 5-7 клас
  • Трето място - отбор момчета 5-7 клас
Детски баскетболен фестивал за ученици 1-4 клас:
  • Второ място
"Ученически игри 2016/2017" - районно първенство:
  • Първо място - отбор момичета 5-7 клас
  • Второ място - отбор момчета 5-7 клас
"Ученически игри 2017/2018" - районно първенство:
  • Второ място - отбор момичета 5-7 клас

“Ученически игри 2018/2019 година”– регионално първенство

  • Второ място – отбор момчета 5-7 клас
  • Второ място – отбор момичета 5-7 клас

Коледен фестивал по мини баскетбол

  • Първо място – мини баскетбол – момчета 3 клас

“Ученически игри 2019/2020 година” – регионалното първенство по баскетбол, район “Витоша”

  • Второ място – отбор момчета

Шахмат

“Ученически игри 2013/2014” - районно първенство:
  • Първо място
“Ученически игри 2014/2015” - районно първенство:
  • Първо място
“Ученически игри 2015/2016” - районно първенство:
  • Първо място
Ученически игри 2016-2017 година:
    Общинско първенство район "Витоша"
    • Първо място - момчета
    • Първо място - момичета
    Областно първенство
    • Първо място - момчета
    • Първо място - момичета
    Столично първенство
    • Пето място - момчета
Ученически игри 2016-2017 година:
    Общинско първенство район "Витоша"
    • Първо място - момичета
    Областно първенство
    • Второ място - момичета

“Ученически игри 2018/2019 година”, oбщинско първенство на район „Витоша“:

  • Първо място – отбор 1
  • Трето място – отбор 2

“Ученически игри 2018/2019 година”, oбластно първенство на гр. София

Първо място – отборно класиране

Общинско първенство по шахмат

  • Второ място – отборноно класиране – V-VII клас

Бадминтон

Турнир "Златното перце":
  • Пето място - индивидуално класиране 5-7 клас
“Ученически игри 2014/2015” - районно първенство:
  • Първо място - отбор момичета
  • Първо място - отбор момчета
“Ученически игри 2014/2015” - градско първенство:
  • Второ място - отбор момичета
Турнир "Златното перце":
  • Първо място - индивидуално класиране
"Ученически игри-2016/2017" - момчета:
  • Столично първенство - първо място, отборно
  • Областно първенство - първо място, отборно
  • Републиканско първенство - VIII място, отборно
  • Турнир "Златно перце" - два бронзови медала, индивидуално, 4-5 клас, момчета
"Ученически игри-2017/2018" - момчета:
  • Столично първенство - Второ място, отборно
  • Областно първенство - първо място, отборно

XIV ученически турнир по бадминтон „Златното перце“

  • 1 сребърен медал – I-II клас
  • 1 сребърен медал – V-VII клас
  • 2 бронзови медала – I-II клас

Плуване

XIII турнир по плуване за Купата на кмета:
  • Второ място - бруст - момичета 3 клас
  • Четири трети места - щафета свободен стил - момчета 3-4 клас
XIV турнир за Купата на кмета:
  • Второ място - свободен стил - момичета 4 клас
  • Второ място - бруст - момичета 4 клас
VII турнир по плуване за Купа София:
  • Първо място - свободен стил - момичета 4 клас
  • Трето място - бруст - момичета 4 клас
  • Четири трети места - щафета - момчета 3-4 клас
XV турнир за Купата на кмета:
  • Трето място - щафета
  • Трето място - бруст - момчета 2 клас
  • Трето място - бруст - момичета 1 клас
VIII турнир по плуване за Купа София:
  • Трето място - бруст- момичета 4 клас
  • Четвърто място - бруст - момчета 2 клас
  • Пето място - кроул - момчета 2 клас
  • Пето място - бруст - момичета 1 клас
XVI турнир за Купата на кмета:
  • Четвърто място - бруст - V-VII клас
  • Шесто място - кроул - V-VII клас
  • Четири сребърни медала - свободен стил-щафета - V-VII клас
  • Четири брознзови медала - свободен стил-щафета - III-IV клас
  • Шесто място - кроул - I-II клас
  • Четвърто място - бруст - I-II клас
  • Четвърто място - гръб- I-II клас
  • Четири златни медала - свободен стил-щафета - I-II клас

Осми турнир по плуване – Купа „София“ 2018

  • 2 бронзови медала – индивидуални състезания – VII клас
  • Второ място – смесена щафета – VII клас
  • Второ място – отборно класиране момчета V-VII клас

Турнир по плуване за купа „София“  2019

  • Eдин сребърен медал – бруст – I-II клас
  • Eдин бронзов медал – бруст – I-II клас
  • Eдин бронзов медал – гръб – I-II клас

X юбилеен турнир по плуване за купа „София“

  • Първо място и купа „Щафета-микс“ – V-VII клас
  • Четири сребърни медала – индивидуално класиране – V-VII клас
  • Два златни медала – бътерфлай 25 м. и гръб 25 м. – I-II клас
  • Един бронзов медал 25 м. гръб- I-II клас
  • Първо място и 4 златни медала – щафета микс – момчета и момчета – I-II клас
  • Два бронзови медла – 50 м. бруст и 50 м свободен стил – III-IV клас
  • Трето място – щафета-микс – момичета и момчета – III-IV клас
  • Четири сребърни медала – III-IV клас
  • Трето място – отборно представяне момчета – III-IV клас

Ски

Градско първенство на столичните училища по ски алпийски дисциплини:
  • Четвърто място - отборно класиране
Градско първенство на столичните училища по ски алпийски дисциплини:
  • Първо място - отборно класиране
  • Второ място - индивидуално класиране - 7 клас
  • Трето място - индивидуално класиране - 6 клас
Градско първенство на столичните училища по ски алпийски дисциплини:
  • Второ място - индивидуално класиране - 6 клас
  • Четвърто място - индивидуално класиране - 5 клас

Турни за популяризиране на мини волейбол и мини баскетбол

  • първо място – мини волейбол – V-VI клас
  • второ място – мини баскетбол – I-II клас

Обръщение на директора

Защо го правим ?

Събрани сме от общата цел – развитието и успеха на нашите деца и вярваме, че по този начин спомагаме и за просперитета на обществото и страната ни.


Свържете се с нас